Reducere Lenjerie de pat din bumbac ÉCLAT roz deschis II.calitate
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Lenjerie de pat din bumbac dintr-un amestec de 70% bumbac reciclat și 30% bumbac virgin BCI. Bumbacul reciclat ajută la conservarea resurselor naturale și dă o viață nouă materialelor textile deja utilizate, în timp ce bumbacul virgin BCI provine dintr-o producție mai responsabilă în cadrul programului Better Cotton Initiative. Datorită acestei combinații, materialul este plăcut la atingere, respirabil și totodată mai prietenos cu mediul înconjurător. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea ulterioară de călcare.
Material
- 70% bumbac reciclat | 30% bumbac virgin BCI
Culoare
- Roz pal
Caracteristici
- Spălare recomandată: fiecare săptămână, maxim 1x la 14 zile
- Fața de pernă este prevăzută cu buzunar de hotel
- Fața de pilotă este prevăzută cu închizătoare olandeză cu pliu
- Temperatura de spălare recomandată: 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Uscare în uscător: max. 60 °C
- Lenjeria necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei, spălați-o temeinic
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți centrifugarea delicată
- Călcați lenjeria pe dos, pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 200 x 220 cm: 1 bucată față de pilotă 200 x 220 cm + 20 cm | 2 bucăți față de pernă 60 x 70 cm
- Lenjerie 220 x 240 cm: 1 bucată față de pilotă 200 x 240 cm + 20 cm | 2 bucăți față de pernă 60 x 70 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | A doua sansa pentru textile |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Roz |
| Dimensiuni pilota: | 200 x 220 cm, 200 x 240 cm |
| Dimensiuni perna: | 60 x 70 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 119 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Francez |
| Inchidere: | Tip plic hotel, Inchidere olandeza |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 2 buc 60 x 70 cm | 200 x 220 cm, 2 buc 60 x 70 cm | 200 x 240 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)