OFERTA Canapea de colț extensibila gri inchis ZENOVA 220x140 cm, reversibila calitatea II PAROS 06
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Material canapea
- Cadru: PAL, lemn masiv
- Husă: Paros 06
- Culoare husă: Gri închis
- Compoziția husei: 100% Poliester
- Material husă: Țesătură velur
- Rezistență la abraziune (Martindale): 50 000
- Tip șezut: Umplutură de spumă
- Tip spumă: Spumă poliuretanică T30
- Picioare: Plastic
Canapeaua este acoperită cu țesătura Paros, care are o textură plăcută și rezistență ridicată la abraziune, având un sentiment plin la atingere. Șezuturile sunt realizate din spumă poliuretanică elastică, care asigură o ședere confortabilă. Structura este compusă din placă de PAL solidă completată cu lemn masiv.
Dimensiunile canapelei
- Specificații: Set colțar
- Colț: Universal
- Lățime: 220 cm
- Adâncime: 140 cm
- Înălțime: 85 cm
- Înălțime șezut: 37 cm
- Adâncime șezut: 71 cm
- Suprafață de dormit: 130 x 200 cm
Echipament
- Spațiu de depozitare: Da (sub secțiunea șezut a canapelei)
- Transformare pat: Da
- Perne de sprijin libere: 3 buc
- Pernuțe decorative: 2 buc
Livrat demontat.
Notă: Decorul PAL din interiorul canapelei poate diferi de fotografia produsului.
Paros
Țesătura Paros, plăcută la atingere este clasificată printre materialele plușate cu structură regulată. Fabricată din 100% poliester, aceasta oferă materialului rezistență și durabilitate. Suprafața catifelată se curăță ușor folosind produse speciale pentru mobilier tapițat. Datorită proprietăților sale funcționale, este utilizată ca material de tapițerie pentru fotolii, paturi tapițate sau seturi de canapele. Un parametru important al țesăturilor utilizate este rezistența și durabilitatea lor la abraziune, cunoscut sub denumirea de test Martindale. În condiții de laborator, aceasta înseamnă că după un anumit număr de cicluri, materialul arată semne de uzură. Cu cât numărul este mai mare, cu atât mai bine. Țesătura Paros se mândrește cu numărul 50.000 de cicluri. Materialele obișnuite din gospodărie au în jur de 20.000 de cicluri.
Parametri suplimentari
| Categorie: | A doua sanss mobilierului deteriorat |
|---|---|
| Culoare: | Gri |
| Latime: | 220 cm |
| Inaltime: | 85 cm |
| Adancime: | 140 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 130 x 200 cm |
| Marime: | Tripla |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Adancime scaun: | 71 cm |
| Capacitate de incarcare: | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | Cu colt |
| Inaltimea Scaunului: | 37 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)