OFERTA Canapea extensibila de colt albastra ZENOVA 220x140 cm, reversibila a doua calitate KRONOS 13
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Materialul canapelei
- Cadrul: PAL, lemn masiv
- Husă: Kronos 13
- Culoarea husei: Albastră
- Compoziția husei: 100% Polyester
- Materialul husei: Țesătură veluroasă
- Rezistența la abraziune (Martindale): 50 000
- Tipul șezutului: Umplutură din spumă
- Tipul spumei: Spumă poliuretanică T30
- Picioare: Plastic
Canapeaua este acoperită cu țesătură Kronos, având o suprafață plăcută și netedă cu reflexii fine. Printre avantajele acesteia se numără greutatea mare de 270 g/m2, stabilitatea culorii și rezistența mare la abraziune. Șezuturile sunt formate din spumă poliuretanică elastică, care asigură confort. Structura este realizată din PAL robust completat cu lemn masiv.
Dimensiunile canapelei
- Specificații: Colțar
- Colț: Universal
- Lățime: 220 cm
- Adâncime: 140 cm
- Înălțime: 85 cm
- Înălțimea șezutului: 37 cm
- Adâncimea șezutului: 71 cm
- Suprafața de dormit: 130 x 200 cm
Dotări
- Spațiu de depozitare: Da (sub partea de șezut a canapelei)
- Transformare în pat: Da
- Perne de sprijin libere: 3 buc.
- Perne decorative: 2 buc.
Livrată demontată.
Notă: Decorul PAL din interiorul canapelei poate diferi de fotografia produsului.
Kronos
Suprafața catifelată și fină cu fir scurt face ca țesătura Kronos să fie clasificată drept material veluros. Această țesătură plăcută la atingere este caracterizată de reflexii delicate și efect de umbrire. Datorită proprietăților sale, Kronos este utilizată în tapițerie ca material pentru huse. Avantajul textilului Kronos constă și în rezistența la lumină. În prezența luminii naturale, culorile nu își modifică semnificativ aspectul. Recomandăm curățarea cu produse speciale pentru mobilier tapițat. Este produsă din poliester 100% cu o greutate medie de 270 g/m2. Un parametru important al țesăturilor utilizate este rezistența lor la uzură, numită test Martindale. În condiții de laborator, aceasta înseamnă că, după un anumit număr de cicluri, materialul prezintă uzură. Cu cât numărul este mai mare, cu atât mai bine. Numărul de cicluri pentru țesătura Kronos este 50.000. Materialele obișnuite din casă au aproximativ 20.000 de cicluri.
Parametri suplimentari
| Categorie: | A doua sanss mobilierului deteriorat |
|---|---|
| Culoare: | Albastru |
| Greutate: | 55 kg |
| Latime: | 220 cm |
| Inaltime: | 85 cm |
| Adancime: | 140 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 130 x 200 cm |
| Marime: | Tripla |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Adancime scaun: | 71 cm |
| Capacitate de incarcare: | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | Cu colt |
| Inaltimea Scaunului: | 37 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)