OFERTA Canapea extensibila de colt ZENOVA crem 220x140 cm, reversibila calitate II PAROS 02
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Materialul canapelei
- Cadru: PAL, lemn masiv
- Husă: Paros 02
- Culoarea husei: Crem
- Compoziția husei: 100% Poliester
- Materialul husei: Țesătură velură
- Rezistență la abraziune (Martindale): 50 000
- Tip șezut: Umplutură din spumă
- Tip spumă: Spumă poliuretanică T30
- Picioare: Plastic
Canapeaua este acoperită cu țesătura Paros, având o textură plăcută și moale la atingere, cu o rezistență înaltă la uzură. Șezutul este format din spumă poliuretanică elastică, care asigură un confort deosebit. Construcția este realizată dintr-o placă de PAL solidă, completată cu lemn masiv.
Dimensiunile canapelei
- Specificații: Set colțar
- Colț: Universal
- Lățime: 220 cm
- Adâncime: 140 cm
- Înălțime: 85 cm
- Înălțimea șezutului: 37 cm
- Adâncimea șezutului: 71 cm
- Suprafața de dormit: 130 x 200 cm
Dotări
- Spațiu de depozitare: Da (sub partea de șezut a canapelei)
- Extensibil pentru pat: Da
- Pernițe de suport libere: 3 buc
- Pernițe decorative: 2 buc
Livrată demontată.
Notă: Decorul plăcii de PAL din interiorul canapelei poate diferi de fotografia produsului.
Paros
Țesătura Paros este plăcută la atingere, plasându-se între țesăturile de tip pluș. Este fabricată din 100% poliester, conferind țesăturii rezistență și durabilitate. Suprafața catifelată se curăță ușor cu produse speciale pentru mobilier tapițat. Datorită proprietăților sale funcționale, este utilizată ca textilă pentru tapițerie pentru scaune, paturi tapițate sau colțare. Într-un test important pentru țesături este rezistența și durabilitatea lor la uzură, cunoscut sub numele de testul Martindale. În condiții de laborator, acest test măsoară uzura țesăturii după un număr determinat de cicluri. Cu cât numărul de cicluri este mai mare, cu atât mai bine. Țesătura Paros se mândrește cu 50.000 cicluri. Țesăturile obișnuite de acasă au aproximativ 20.000 de cicluri.
Parametri suplimentari
| Categorie: | A doua sanss mobilierului deteriorat |
|---|---|
| Culoare: | Crem |
| Latime: | 220 cm |
| Inaltime: | 85 cm |
| Adancime: | 140 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 130 x 200 cm |
| Marime: | Tripla |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Adancime scaun: | 71 cm |
| Capacitate de incarcare: | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | Cu colt |
| Inaltimea Scaunului: | 37 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)