OFERTA Set canapea colt bej SMART COSARO 295x140 cm calitate II
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Materialul canapelei
- Cadru: Lemn, plăci aglomerate
- Husă: POSO 02
- Culoarea husei: Bej
- Compoziția husei: 100% Poliester
- Materialul husei: Catifea (Velur)
- Rezistență la abraziune (Martindale): 35 000
- Tipul șezutului: Umplutură din spumă
- Tipul spumei: Spumă poliuretanică T30
- Arcuri: Arcuri ondulate
- Picioare: Plastic
Setul este acoperit cu țesătură Poso cu o textură fină în dungi, foarte plăcută la atingere, cu o greutate mare de 380g/m2 și rezistență la abraziune. Șezuturile setului sunt realizate din spumă poliuretanică de calitate și rezistentă în timp, completată de întărire cu arcuri ondulate. Structura canapelei este fabricată din lemn masiv de pin și fag, cu material suplimentar din plăci aglomerate, placaj și sololit.
Dimensiunile canapelei
- Specificații: Canapea de colț în formă de U
- Lățime: 295 cm
- Adâncime: 140 cm
- Înălțime: 83 cm
- Înălțimea șezutului: 38 cm
- Adâncimea șezutului: 71 cm / 130 cm
- Zonă de dormit: 140 x 265 cm
- Picioare: 5 cm
Echipament
- Spațiu de depozitare: Da (partea centrală a canapelei)
- Transformare în pat: Da
- Perne de spate libere: 4 buc
- Partea din spate a canapelei tapitată: Da
Transformare în pat
- Transformare în pat: Da
- Dimensiune pat: 140 x 265 cm
- Tipul transformării: Manual, fără mecanism de transformare
Livrată dezasamblată.
Poso
Țesătura a catifelei Poso amintește de catifea. Efectul său unic 3D este plăcut la atingere, în plus, este foarte rezistent și durabil. Perii fini de pe suprafață sunt ușor de curățat cu produse speciale pentru mobilier tapițat. Datorită proprietăților sale unice, este folosit ca țesătură pentru mobilier tapițat, cum ar fi canapele, fotolii și scaune. Fabricată din 100% poliester cu o greutate mare.
Un parametru important al țesăturilor utilizate este rezistența și durabilitatea lor la abraziune, cunoscut sub numele de test Martindale. În condiții de laborator, aceasta înseamnă că, după depășirea unui anumit număr de cicluri, țesătura prezintă semne de uzură. Cu cât numărul este mai mare, cu atât mai bine. Țesătura Poso are un număr de 35 000 de cicluri. Țesăturile obișnuite din gospodărie au în jur de 20 000 de cicluri.
Parametri suplimentari
| Categorie: | A doua sanss mobilierului deteriorat |
|---|---|
| Culoare: | Bej |
| Greutate: | 80 kg |
| Latime: | 295 cm |
| Inaltime: | 83 cm |
| Adancime: | 140 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 140 x 265 cm |
| Marime: | Multe locuri |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Capacitate de incarcare: | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | In U |
| Inaltimea Scaunului: | 38 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)