OFERTA Set canapea în U culoare maro închis SMART COSARO 295x140 cm clasa II
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Material canapea
- Cadru: Lemn, PAL
- Tapițerie: POSO 06
- Culoare tapițerie: Maro închis
- Compoziție tapițerie: 100% Poliester
- Material tapițerie: Catifea (Velur)
- Rezistență la abraziune (Martindale): 35 000
- Tip șezut: Umplutură din spumă
- Tip spumă: Spumă poliuretanică T30
- Arcuri: Arcuri ondulate
- Picioare: Plastic
Canapeaua este acoperită cu țesătura Poso cu o textură îngustă, foarte plăcută la atingere, cu o greutate mare de 380g/m2 și rezistență la abraziune. Șezuturile canapelei sunt fabricate din spumă poliuretanică de înaltă calitate și formele lor se mențin în timp, completate cu arcuri ondulate. Structura canapelei este realizată din lemn de pin și fag masiv, cu material suplimentar din PAL, placaj și fibră de lemn.
Dimensiuni canapea
- Specificații: Canapea de colț în formă de U
- Lățime: 295 cm
- Adâncime: 140 cm
- Înălțime: 83 cm
- Înălțime șezut: 38 cm
- Adâncime șezut: 71 cm / 130 cm
- Suprafața de dormit: 140 x 265 cm
- Picioare: 5 cm
Echipare
- Spațiu de depozitare: Da (partea centrală a canapelei)
- Funcție de pat: Da
- Pernuțe de suport libere: 4 buc
- Spatele canapelei tapițat: Da
Funcție de pat
- Transformare în pat: Da
- Dimensiuni pat: 140 x 265 cm
- Tip transformare: Manual, fără mecanism de transformare
Livrată neasamblată.
Poso
Materialul catifelat Poso seamănă cu catifeaua prin aspect. Efectul său 3D unic este plăcut la atingere și, de asemenea, foarte rezistent și durabil. Firicelele fine de pe suprafață se curăță ușor folosind produse speciale pentru mobilier tapițat. Datorită caracteristicilor sale unice, este folosit ca material de tapițerie pentru canapele, fotolii și scaune. Este realizat din 100% poliester cu gramaj ridicat.
Un parametru important al țesăturilor utilizate este rezistența și durabilitatea la abraziune, cunoscută sub numele de test Martindale. În condiții de laborator, aceasta înseamnă că după depășirea unui număr de cicluri, materialul prezintă uzură. Cu cât numărul este mai mare, cu atât mai bine. Țesătura Poso se mândrește cu 35 000 de cicluri. Țesăturile uzuale din gospodărie au în jur de 20 000 de cicluri.
Parametri suplimentari
| Categorie: | A doua sanss mobilierului deteriorat |
|---|---|
| Culoare: | Maro |
| Latime: | 295 cm |
| Inaltime: | 83 cm |
| Adancime: | 140 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 140 x 265 cm |
| Marime: | Multe locuri |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Capacitate de incarcare: | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | In U |
| Inaltimea Scaunului: | 38 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)