Lenjerie de pat din bumbac pentru patut RACCOON negru-alb
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Materialul clasic și cel mai răspândit pentru lenjeria de pat este fără îndoială bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și elimină eficient orice umiditate. Este astfel potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea călcării ulterioare. Bumbacul, un material verificat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din bumbac, care este delicată cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac organic
Culoare
- Alb
- Negru
Caracteristici
- Certificat Oeko-Tex Standard 100
- Recomandat pentru spălare: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 40 - 60 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei, spălați-o temeinic
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și încheiată
- Utilizați un detergent adecvat materialului și culorii lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată pentru lenjerie
- Calcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 100 x 135 cm: 1 husă pentru pilota 100 x 135 cm | 1 husă pentru pernă 40 x 60 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Camere |
|---|---|
| EAN: | 4251575499621 |
| Culoare: | Alb, Neagra |
| Dimensiuni pilota: | 100 x 135 cm |
| Dimensiuni perna: | 40 x 60 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 - 60 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Animale |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Doua fete: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 40 x 60 cm | 100 x 135 cm |
| Pret: | Leftine pana la 80 Lei |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)