Cearsaf din bumbac alb 140x240 cm
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cearșaf din bumbac
Un cearșaf clasic și mereu căutat, din amestec de bumbac cu un conținut de 80% bumbac și 20% poliester, este plăcut la atingere și delicat cu pielea. Este popular datorită ușurinței, respirabilității și, în același timp, rezistenței mai mari conferite de amestecul de poliester. Materialul își păstrează forma și culoarea pe termen lung cu îngrijire adecvată și, în comparație cu bumbacul pur, este mai puțin predispus la șifonare și mai ușor de întreținut. Alegerea ideală pentru grădinițe, hoteluri și diferite tipuri de unități de cazare.
Material
- 80% bumbac | 20% poliester
Dimensiune
- 140 x 240 cm
Culoare
- Alb
Caracteristici
- Cearșaful nu este tensionat
- Cearșaful este fără elastic
- Temperatura recomandată de spălare: 60 °C (conform etichetei producătorului cearșafului)
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, cel puțin 1x la 14 zile
- Cearșaful poate fi uscat în uscător la temperaturi scăzute
- La prima spălare, este necesar să se spele separat!
Conținutul pachetului
- 1 bucată de cearșaf 140 x 240 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cearsafuri de bumbac 140 x 240 cm |
|---|---|
| EAN: | 8596605021738 |
| Culoare: | Alb |
| Material: | 80% bumbac | 20% poliester |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Greutate: | 0,45 kg |
| Tip: | Pentru pat de o persoana |
| Cu elastic: | Nu |
| Inaltimea optima a saltelei: | Pana la 20 cm |
| Intinzatoare: | Nu |
| Dimensiune: | 140 x 240 cm |
| Uscarea in uscatorul: | Da |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)