Cearsaf BASIC svetle fialove 200x220 cm
Descriere detaliată a produsului
Cearșaf din bumbac
Un cearșaf clasic și mereu căutat, realizat dintr-un amestec de bumbac cu un conținut de 80% bumbac și 20% poliester, este plăcut la atingere și delicat cu pielea. Popular pentru ușurința, respirabilitatea și în același timp rezistența crescută datorită adaosului de poliester. Materialul își păstrează forma și culoarea pe termen lung cu îngrijirea corespunzătoare și, spre deosebire de bumbacul pur, se șifonează mai puțin și este mai ușor de întreținut. O alegere ideală pentru grădinițe, hoteluri și diverse tipuri de unități de cazare.
Material
- 80% bumbac | 20% poliester
Dimensiune
- 200 x 220 cm
Culoare
- Mov deschis
Caracteristici
- Cearșaful nu este elastic
- Cearșaful este fără elastic
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C (conform etichetei producătorului)
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, minim 1x la 14 zile
- Cearșaful trebuie călcat
- Cearșaful nu este potrivit pentru uscare în uscător
- La prima spălare, este necesar să spălați separat!
Conținutul pachetului
- 1 buc cearșaf 200 x 220 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cearsafuri de bumbac 200 x 220 cm |
|---|---|
| Culoare: | Violet |
| Material: | 80% bumbac | 20% poliester |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Tip: | Pentru pat dublu |
| Cu elastic: | Nu |
| Inaltimea optima a saltelei: | Pana la 20 cm |
| Intinzatoare: | Nu |
| Dimensiune: | 200 x 220 cm |
| Uscarea in uscatorul: | Nu |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)