Cearsaf din bumbac pentru patutul de copii RAINUBI alb 110x160 cm
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cearșaf din bumbac
Cearșaful clasic și mereu căutat este 100% natural și prietenos cu pielea. Este popular pentru ușurința, respirabilitatea și întreținerea sa ușoară. Fibrele, cu îngrijire corespunzătoare, rămân la fel de bune ca noi pentru mult timp, singurul dezavantaj fiind necesitatea călcării. O alegere ideală pentru grădinițe, hoteluri și diferite tipuri de locuri de cazare.
Material
- 100% bumbac
- Greutatea materialului: 110 g/m2
Dimensiune
- 110 x 160 cm
Culoare
- Alb
- Verde
- Bej
- Gri
Caracteristici
- Cearșaful nu este elastic
- Cearșaful este fără elastic
- Temperatura recomandată de spălare: 40 °C (conform etichetei producătorului cearșafului)
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, cel puțin o dată la 14 zile
- Cearșaful poate fi uscat în uscător la temperaturi reduse
- La prima spălare trebuie spălat separat!
Conținutul pachetului
- 1 buc cearșaf 110 x 160 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cearsafuri din bumbac pentru patuturi de copii |
|---|---|
| EAN: | 710535827163 |
| Culoare: | Alb, Verde |
| Material: | Bumbac |
| Gramaj: | 110 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Imagine |
| Stil lenjerie de pat: | Modern, Pentru copii |
| Tip: | Pentru patut |
| Cu elastic: | Nu |
| Inaltimea optima a saltelei: | Pana la 20 cm |
| Intinzatoare: | Nu |
| Dimensiune: | 110 x 160 cm |
| Pentru copii: | Pentru copii |
| Uscarea in uscatorul: | Da |
| Stocul pentru acest articol a fost epuizat… | |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)