Cearsaf Frote EXCLUSIVE gri 90 x 200 cm
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Material
- Compozitie: 80% bumbac | 20% poliester
- Greutate: 170 g/m²
Culoare
- Gri
Dimensiuni
- Dimensiune: 90 x 200 cm
Caracteristici
- Material moale, plăcut la atingere
- Elasticitate ridicată, își menține forma constantă
- Nu necesită călcare
- Cu elastic pe tot conturul cearșafului
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine cearșaful
- Temperatura recomandată de spălare: 30–40 °C (conform etichetei producătorului)
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Recomandăm uscarea în uscător la temperatură scăzută
Conținutul pachetului
- 1 bucată de cearșaf 90 x 200 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cearsafuri din Frotir cu elastic 90 x 200 cm |
|---|---|
| Culoare: | Gri |
| Material: | 80% bumbac | 20% poliester |
| Gramaj: | 170 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Greutate: | 0,6 kg |
| Tip: | Pentru pat de o persoana |
| Cu elastic: | Da |
| Executie: | Intinzatoare, Cu elastic |
| Inaltimea optima a saltelei: | Pana la 20 cm |
| Intinzatoare: | Da |
| Dimensiune: | 90 x 200 cm |
| Uscarea in uscatorul: | Da |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)