Cearsaf Jersey EXCLUSIVE cu elastic verde mentol deschis 140 x 200 cm
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Material
- Compoziție: 100% bumbac
- Greutate: 170 g/m²
Culoare
- Mentol deschis
Dimensiuni
- Dimensiune: 140 x 200 cm
Caracteristici
- Material moale și rezistent cu durată lungă de viață
- Elasticitate ridicată, nu alunecă și se menține ferm
- Fără nevoie de călcat
- Margine cu elastic pe tot perimetrul cearșafului
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați cearșaful cu atenție
- Temperatura recomandată de spălare: 30–40 °C (conform etichetei producătorului)
- Spălare recomandată: săptămânal, cel mult 1x la 14 zile
- Recomandăm uscarea la temperaturi scăzute în uscător
Conținutul pachetului
- 1 buc cearșaf 140 x 200 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cearsafuri din Jersey cu elastic |
|---|---|
| Culoare: | Mentol |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 170 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Tip: | Pentru pat de o persoana |
| Cu elastic: | Da |
| Executie: | Intinzatoare, Cu elastic |
| Inaltimea optima a saltelei: | Pana la 20 cm |
| Intinzatoare: | Da |
| Dimensiune: | 140 x 200 cm |
| Uscarea in uscatorul: | Da |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)