Salvati cearsaf din bumbac - MIX CULORI
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cearșaf de bumbac
Cearșaful clasic și încă foarte căutat din bumbac este 100% natural și delicat cu pielea. Este apreciat pentru ușurința, respirabilitatea și întreținerea sa ușoară. Fibrele, cu o îngrijire corespunzătoare, rămân ca noi mult timp, singurul dezavantaj fiind necesitatea călcării. Este alegerea ideală pentru grădinițe, hoteluri și diferite tipuri de unități de cazare.
Material
- 80% bumbac | 20% poliester
Dimensiune
- 140 x 240 cm
Culoare
- Mix de culori
Caracteristici
- Cearșaful nu este elastic
- Cearșaful este fără bandă elastică
- Temperatura recomandată de spălare: 40 °C - 60 °C (conform etichetei producătorului cearșafului)
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, cel puțin 1x la 14 zile
- Cearșaful poate fi uscat în mașina de uscat la temperatură scăzută
- La prima spălare, trebuie spălat separat!
Conținutul pachetului
- 1 buc cearșaf 140 x 240 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cearsafuri |
|---|---|
| EAN: | 08596605042573 |
| Culoare: | Colorat |
| Material: | 80% bumbac | 20% poliester |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 - 60 °C |
| Greutate: | 0,8 kg |
| Tip: | Pentru pat de o persoana |
| Cu elastic: | Nu |
| Inaltimea optima a saltelei: | Pana la 20 cm |
| Intinzatoare: | Nu |
| Dimensiune: | 140 x 240 cm |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)