Canapea extensibila reversibila in forma de L TAVERO 251x140 cm, albastru inchis Poso 05
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Aparatul canapelei
- Specificații: Colțar, canapea în L
- Variantă de colț: Universal
- Dimensiune: Canapea până la 230 cm
- Culoare: Albastru închis
- Tapițerie: Poso 05
Materialul canapelei
- Material tapițerie: Catifea (Velur)
- Compoziția tapițeriei: 90% poliester, 10% nailon
- Rezistență la frecare (Martindale): 35 000 cicluri
- Tipul șezutului: Spumă poliuretanică
- Tipul spumei: PUR T30 (duritate medie)
- Grosimea spumei în șezut: 6 cm
- Material picioare: Plastic
- Construcție: Lemn masiv, placaj
Dimensiunile canapelei (toleranță ± 3 %)
- Lățime: 251 cm
- Adâncime: 140 cm
- Înălțime: 88 cm / 67 cm
- Înălțime șezut: 39 cm
- Lățimea părții de șezut: 201 cm
- Lățimea otomanei: 70 cm
- Adâncime șezut: 50 cm / 110 cm
- Adâncime șezut fără perne: 70 cm / 130 cm
- Înălțimea pernelor: 47 cm
- Înălțimea picioarelor: 4,5 cm
- Suprafață de dormit: 130 x 200 cm
- Capacitate de încărcare a canapelei: 110 kg / loc de șezut
- Greutate: 88 kg (brutto)
Echipament
- Spațiu de depozitare: Da
- Locație: Sub partea de șezut a canapelei
- Pernițe de sprijin din spumă T18 (3 buc)
- Partea din spate a colțarului este de asemenea tapițată
- Notă: Decorul de placaj din interiorul canapelei poate diferi de imaginea produsului.
Configurare pat
- Extindere în pat: Da
- Dimensiunea patului: 130 x 200 cm
- Tip extindere: Manuală cu spătar rabatabil
Livrat demontat.
Poso
Țesătura catifelată Poso are aspect de catifea. Efectul său unic 3D este plăcut la atingere și, de asemenea, foarte rezistent și durabil. Perișorii fini de pe suprafață se curăță ușor cu produse speciale pentru mobilier tapițat. Datorită proprietăților sale unice, este utilizat ca material de tapițerie pentru seturi de colțar, fotolii și scaune. Este fabricată din 90% poliester și 10% nailon cu o greutate mare de 350 g/m2.
Un parametru important al țesăturilor utilizate este rezistența lor și rezistența la abraziune, așa-numitul test Martindale. În condiții de laborator, acest lucru înseamnă că, după un anumit număr de cicluri, țesătura prezintă uzură. Cu cât numărul este mai mare, cu atât mai bine. Țesătura Poso se mândrește cu un număr de 35 000 de cicluri. Țesăturile obișnuite din gospodărie au în jur de 20 000 de cicluri. Țesătura nu conține coloranți AZO sau DMF.

Parametri suplimentari
| Categorie: | Coltare |
|---|---|
| Culoare: | Albastru |
| Greutate: | 88 kg |
| Latime: | 251 cm |
| Inaltime: | 88 cm |
| Adancime: | 140 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 130 x 200 cm |
| Marime: | Tripla |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Capacitate de incarcare: | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | Cu colt |
| Inaltime picioare: | 4,5 cm |
| Inaltimea Scaunului: | 39 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)