Coltar extensibil reversibil L VENORIA 220x143 cm, mustar + 2 perne GRATUIT Itaka 33
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Apariția canapelei
- Specificații: Canapea de colț în formă de L
- Dimensiune: Peste 200 cm
- Culoare: Muștar
- Tapițerie: Itaka 33
Materialul canapelei
- Material tapițerie: Țesătură cu o structură fină, ușor veluroasă
- Compoziția tapițeriei: 100% poliester
- Rezistență la abraziune (Martindale): 100.000 cicluri
- Tip șezut: Arcuri ondulate și spumă pentru tapițerie
- Tip spumă: T30 (mediu tare)
- Construcție: Lemn masiv și plăci aglomerate
Dimensiunile canapelei (toleranta +/- 3%)
- Lățime: 220 cm
- Adâncime: 143 cm
- Înălțime: 84 cm / 74,5 cm
- Lățime șezut: 198 cm
- Înălțime șezut: 38 cm
- Adâncime șezut: 53 cm / 105 cm
- Înălțimea picioarelor: 4 cm
- Suprafață de dormit: 118 x 200 cm
- Capacitate de încărcare: 110 kg / 1 loc de șezut
- Greutate: 83 kg (brut)
Echipament
- Spațiu de depozitare: Da
- Locația spațiului de depozitare: Sub partea de șezut a canapelei
- Perne de sprijin cu fermoar (3 buc.), umplute cu spumă PU mărunțită
- 2 perne decorative mici cu fermoar
- Partea din spate a canapelei este tapițată
- Livrat în stare demontată
- Notă: Decorul plăcilor aglomerate din interiorul canapelei poate diferi față de fotografia produsului
Funcție de dormit
- Extindere: Da
- Dimensiunea patului: 118 x 200 cm
- Tip extensie: Manuală cu spătar rabatabil
Țesătura ITAKA
Țesătura tapițeriei ITAKA se caracterizează printr-o structură fină și netedă cu un aspect elegant, care se potrivește atât în interioarele moderne, cât și în cele clasice. Țesătura este plăcută la atingere, foarte rezistentă la utilizarea zilnică. Datorită finisajului hidrofob se limitează absorbția lichidelor, iar finisajul antipilling previne formarea scamei, păstrând aspectul original pe termen lung. Țesătura este sigură pentru copii și animale de companie și este potrivită pentru tapițeria canapelelor, fotoliilor, scaunelor și altor accesorii de interior. Fabricată din 100% poliester.
Un parametru important al țesăturilor este soliditatea și rezistența la abraziune, cunoscut sub numele de test Martindale. În condiții de laborator, se evaluează după câte cicluri materialul arată semne de uzură - cu cât numărul este mai mare, cu atât rezistența este mai mare. Țesătura ITAKA atinge valoarea de 100.000 de cicluri, ceea ce o clasează printre materialele pentru tapițerie de înaltă rezistență, potrivită și pentru gospodării intens utilizate.

Parametri suplimentari
| Categorie: | Coltare |
|---|---|
| Culoare: | Mustar |
| Greutate: | 83 kg |
| Latime: | 220 cm |
| Inaltime: | 84 cm |
| Adancime: | 143 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 118 x 200 cm |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Adancime scaun: | 105 cm, 53 cm |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | In forma de L |
| Inaltime picioare: | 4 cm |
| Inaltimea Scaunului: | 38 cm |
| Latimea sezutului: | 198 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
| Numar locuri: | Cu mai multe locuri |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)