Coltar extensibil reversibil TAVERO 251x140 cm, bej deschis Poso 100
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Aparanța canapelei
- Specificații: Colțar, canapea în formă de L
- Varianta colțului: Universal
- Mărime: Canapea până la 230 cm
- Culoare: Bej deschis
- Husă: Poso 100
Materialul canapelei
- Material husă: Catifea (Velur)
- Compoziția husei: 90% poliester, 10% nylon
- Rezistență la uzură (Martindale): 35 000 cicluri
- Tip șezut: Spumă poliuretanică
- Tip spumă: PUR T30 (medie duritate)
- Grosimea spumei în șezut: 6 cm
- Material picioare: Plastic
- Construcție: Lemn masiv, PAL
Dimensiuni canapea (toleranță ± 3 %)
- Lățime: 251 cm
- Adâncime: 140 cm
- Înălțime: 88 cm / 67 cm
- Înălțimea șezutului: 39 cm
- Lățimea părții de șezut: 201 cm
- Lățimea otomanei: 70 cm
- Adâncime șezut: 50 cm / 110 cm
- Adâncime șezut fără perne: 70 cm / 130 cm
- Înălțimea pernelor: 47 cm
- Înălțimea picioarelor: 4,5 cm
- Suprafață pentru dormit: 130 x 200 cm
- Capacitate de încărcare a canapelei: 110 kg / 1 loc de șezut
- Greutate: 88 kg (brut)
Echipament
- Spațiu de depozitare: Da
- Locație: Sub zona de șezut a canapelei
- Perne de sprijin din spumă T18 (3 buc)
- Spatele canapelei este de asemenea tapițat
- Notă: Decorul PAL din interiorul canapelei poate diferi de fotografia produsului.
Ajustarea ca pat
- Extindere la pat: Da
- Dimensiunea patului: 130 x 200 cm
- Tip extindere: Manual cu spate rabatabil
Livrat demontat.
Poso
Materialul catifelat moale Poso amintește de catifea. Efectul său unic 3D este plăcut la atingere și, în plus, foarte ferm și rezistent. Firele fine de pe suprafață se curăță ușor cu produse speciale pentru mobilierul tapițat. Datorită proprietăților sale unice, este folosit ca țesătură de tapițerie pentru canapele, fotolii și scaune. Este fabricat din 90% poliester și 10% nailon cu o greutate mare de 350 g/m2.
Un parametru important al țesăturilor folosite este fermitatea și rezistența lor la uzură, cunoscut sub numele de test Martindale. În condiții de laborator, acest lucru înseamnă că după un anumit număr de cicluri, țesătura prezintă uzură. Cu cât numărul este mai mare, cu atât mai bine. Țesătura Poso se mândrește cu un număr de 35 000 de cicluri. Țesăturile obișnuite din gospodărie au în jur de 20 000 de cicluri. Țesătura nu conține niciun colorant AZO sau DMF.

Parametri suplimentari
| Categorie: | Coltare |
|---|---|
| Culoare: | Bej |
| Greutate: | 88 kg |
| Latime: | 251 cm |
| Inaltime: | 88 cm |
| Adancime: | 140 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 130 x 200 cm |
| Marime: | Tripla |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Capacitate de incarcare: | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | Cu colt |
| Inaltime picioare: | 4,5 cm |
| Inaltimea Scaunului: | 39 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)