Coltar extensibil reversibil VENORIA 220x143 cm, petrol + 2 pernute GRATIS Itaka 39
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Aspectul canapelei
- Specificații: Canapea de colț în L
- Dimensiune: Peste 200 cm
- Culoare: Petrol
- Tapițerie: Itaka 39
Materialul canapelei
- Materialul tapițeriei: Țesătură cu structură fină, ușor velurată
- Compoziția tapițeriei: 100% poliester
- Rezistența la uzură (Martindale): 100 000 cicluri
- Tipul șezutului: Arcuri ondulate și spumă poliuretanică
- Tipul spumei: T30 (duritate medie)
- Construcție: Lemn masiv și PAL
Dimensiunile canapelei (toleranță +/- 3 %)
- Lățime: 220 cm
- Adâncime: 143 cm
- Înălțime: 84 cm / 74,5 cm
- Lățime șezut: 198 cm
- Înălțime șezut: 38 cm
- Adâncime șezut: 53 cm / 105 cm
- Înălțime picioare: 4 cm
- Suprafața de dormit: 118 x 200 cm
- Capacitate: 110 kg / 1 loc de șezut
- Greutate: 83 kg (brut)
Echipament
- Spațiu de depozitare: Da
- Locul spațiului de depozitare: Sub partea de șezut a canapelei
- Perne de sprijin cu fermoar (3 bucăți) umplute cu spumă PU măcinată
- 2 perne decorative mici cu fermoar
- Partea din spate a canapelei este tapițată
- Livrat în formă demontată
- Notă: Decorul PAL din interiorul canapelei poate diferi de fotografia produsului
Funcția de pat
- Extensie: Da
- Dimensiune pat: 118 x 200 cm
- Tip extensie: Manuală cu spătar rabatabil
Țesătură ITAKA
Țesătura ITAKA se caracterizează printr-o structură fină și netedă, cu un aspect elegant care se evidențiază atât într-un interior modern, cât și clasic. Țesătura este plăcută la atingere, în același timp fiind foarte fermă și rezistentă la utilizarea zilnică. Datorită finisajului hidrofob, limitează absorbția lichidelor, iar tratamentul antipiling împiedică formarea de scame, astfel că își păstrează aspectul original pe termen lung. Țesătura este sigură pentru copii și animale de companie și este potrivită pentru tapițarea canapelelor, fotoliilor, scaunelor și altor accesorii de interior. Este fabricată din 100% poliester.
Un parametru important pentru țesături este fermitatea și rezistența la uzură, numit test Martindale. În condiții de laborator, se urmărește numărul de cicluri după care țesătura începe să prezinte semne de uzură – cu cât este mai mare numărul, cu atât este mai mare rezistența. Țesătura ITAKA atinge valoarea de 100 000 de cicluri, ceea ce o poziționează printre materialele de tapițerie foarte rezistente, adecvate și pentru gospodării utilizate intens.

Parametri suplimentari
| Categorie: | Coltare |
|---|---|
| Culoare: | Albastru |
| Greutate: | 83 kg |
| Latime: | 220 cm |
| Inaltime: | 84 cm |
| Adancime: | 143 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 118 x 200 cm |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Adancime scaun: | 105 cm, 53 cm |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | In forma de L |
| Inaltime picioare: | 4 cm |
| Inaltimea Scaunului: | 38 cm |
| Latimea sezutului: | 198 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
| Numar locuri: | Cu mai multe locuri |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)