Coltar pat extensibil reversibil TAVERO 251x140 cm, roz inchis Poso 29
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Apectul canapelei
- Specificații: Colțar, canapea în formă de L
- Varianta colțului: Universal
- Mărime: Canapea până la 230 cm
- Culoare: Roz închis
- Tapițerie: Poso 29
Materialul canapelei
- Materialul tapițeriei: Catifea corduroy (Velur)
- Compoziția tapițeriei: 90% poliester, 10% nailon
- Rezistență la abraziune (Martindale): 35 000 cicluri
- Tipul șezutului: Spumă pentru tapițerie
- Tipul de spumă: PUR T30 (duritate medie)
- Grosimea spumei în șezut: 6 cm
- Materialul picioarelor: Plastic
- Construcție: Lemn masiv, PAL
Dimensiunile canapelei (toleranță ± 3 %)
- Lățime: 251 cm
- Adâncime: 140 cm
- Înălțime: 88 cm / 67 cm
- Înălțimea șezutului: 39 cm
- Lățimea părții de ședere: 201 cm
- Lățimea otomanei: 70 cm
- Adâncimea șezutului: 50 cm / 110 cm
- Adâncimea șezutului fără perne: 70 cm / 130 cm
- Înălțimea pernelor: 47 cm
- Înălțimea picioarelor: 4,5 cm
- Suprafața de dormit: 130 x 200 cm
- Capacitatea de greutate a canapelei: 110 kg / 1 loc de ședere
- Greutate: 88 kg (brut)
Echipamente
- Spațiu de depozitare: Da
- Amplasare: Sub partea de ședere a canapelei
- Pernuțe de sprijin din spumă T18 (3 buc)
- Partea din spate a colțarului este și ea tapițată
- Notă: Decorul din PAL din interiorul canapelei poate fi diferit de fotografia produsului.
Funcția de dormit
- Extindere în pat: Da
- Dimensiunea patului: 130 x 200 cm
- Tipul extinderii: Manual cu spate rabatable
Se livrează dezasamblat.
Poso
Țesătura blândă și catifelată Poso prin aspectul său amintește de catifea corduroy. Efectul său unic 3D este plăcut la atingere, fiind în același timp foarte rezistent și durabil. Fibrele fine de pe suprafață sunt ușor de curățat folosind produse speciale pentru mobilier tapițat. Datorită caracteristicilor sale unice, este folosită ca țesătură pentru tapițerie pentru colțare, fotolii și scaune. Este fabricată din 90% poliester și 10% nailon cu o greutate mare de 350 g/m2.
Un parametru important al țesăturilor utilizate este rezistența și durabilitatea acestora, testul Martindale. În condiții de laborator, aceasta înseamnă că după atingerea unui anumit număr de cicluri, țesătura prezintă uzură. Cu cât numărul este mai mare, cu atât mai bine. Țesătura Poso are un număr de 35 000 de cicluri. Țesăturile obișnuite din casă au aproximativ 20 000 de cicluri. Țesătura nu conține coloranți AZO sau DMF.

Parametri suplimentari
| Categorie: | Coltare |
|---|---|
| Culoare: | Roz |
| Greutate: | 88 kg |
| Latime: | 251 cm |
| Inaltime: | 88 cm |
| Adancime: | 140 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 130 x 200 cm |
| Marime: | Tripla |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Capacitate de incarcare: | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | Cu colt |
| Inaltime picioare: | 4,5 cm |
| Inaltimea Scaunului: | 39 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)