Lenjerie de pat creponata NOCTURN CER POLY albastru
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie din pânza creponată
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără necesitatea călcării. Crepul este un material ideal pentru copii și adulți în orice sezon. Iarna încălzește și vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea se mențin chiar și pe suprafața tipic ondulată. Suprafața ondulată este obținută printr-o prelucrare delicată a bumbacului, păstrându-i pe deplin caracteristicile.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibra - poliester
- Gramaj: 105 g/m2
Culoare
- Albastru
- Alb
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei, spălați-o bine
- Spălați lenjeria separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru material și culorile lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
Conținutul pachetului
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pilotă 140 x 200 cm | 1 față pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 husă pilotă 140 x 220 cm | 1 față pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 200 x 220 cm: 1 husă pilotă 200 x 220 cm | 2 fețe pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Stele, Craciun |
| Stil lenjerie de pat: | Modern, Pentru copii |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Pret: | 55 - 110 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)