Lenjerie de pat din bumbac DENYX alba
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat creponată
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără necesitatea călcării. Crepul este materialul ideal pentru copii și adulți în orice anotimp. Iarna încălzește, iar vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața tipic încrețită. Suprafața ondulată este obținută prin tratamentul delicat al bumbacului, păstrând pe deplin caracteristicile sale.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 130 g/m2
Culoare
- Alb
Caracteristici
- Motiv monocromatic
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, cel mult 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat nu necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria de pat
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Utilizați un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei de pat
- După spălare, alegeți o centrifugare blândă
Conținutul pachetului
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilota 140 x 200 cm | 1 husă pentru perna 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 140 x 220 cm: 1 husă pentru pilota 140 x 220 cm | 1 husă pentru perna 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 200 x 220 cm: 1 husă pentru pilota 200 x 220 cm | 2 huse pentru perna 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Alb |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 130 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)