Lenjerie de pat din crep DENYX alba cu buzunar de hotel
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat creponată
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără a necesita călcare. Crepul este materialul ideal pentru copii și adulți în orice sezon. Iarna încălzește și vara oferă o senzație răcoritoare, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața în mod tipic șifonată. Suprafața ondulată este obținută printr-un tratament delicat al bumbacului, păstrându-i pe deplin caracteristicile.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 130 g/m2
Culoare
- Alb
Caracteristici
- Motiv monocrom
- Se recomandă spălarea: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria de pat
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
Conținutul pachetului
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | 0710535826913 |
| Culoare: | Alb |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 130 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Tip plic hotel |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)