Lenjerie de pat din crepon CORAZON POLY roz
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie creponată
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără a necesita călcare. Krepul este ideal pentru copii și adulți în orice anotimp. În iarnă încălzește și în vară răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru alergici. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața tipic ondulată. Suprafața ondulată este obținută printr-o prelucrare delicată a bumbacului, păstrându-i în totalitate caracteristicile.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibră - poliester
- Gramaj: 105 g/m2
Culoare
- Roz
- Negru
- Alb
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți un ciclu de centrifugare blând
Conținutul pachetului
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc față de plapumă 140 x 200 cm | 1 buc față de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 buc față de plapumă 140 x 220 cm | 1 buc față de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 200 x 220 cm: 1 buc față de plapumă 200 x 220 cm | 2 buc față de pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Inima |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Pret: | 55 - 110 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)