Lenjerie de pat din bumbac AQUORIX colorata
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cearșaf din bumbac
Materialul de bază și cel mai popular pentru așternuturi este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe eficient orice umiditate. Este potrivit, așadar, și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este că se șifonează și necesită călcare. Bumbacul, dovedit de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din plante de bumbac, care este delicat cu pielea întregului corp.
Material
- 80% bumbac | 20% microfibră - poliester
- Greutate: 90 g/m2
Culoare
- Turcoaz
- Alb
- Auriu
Caracteristici
- Recomandat să fie spălat: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Este necesar să se calce lenjeria de pat
Rădăcini practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria de pat temeinic
- Lenjeria de pat se spală separat, întotdeauna pe dos și închisă la fermoar
- Folosiți un detergent adecvat pentru materialul și culoarea lenjeriei de pat
- După spălare, selectați un ciclu de centrifugare blând
- Călcați lenjeria de pat pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă de pătură 140 x 200 cm | 1 husă de pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Turcoaz |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 80% bumbac | 20% microfibră - poliester |
| Gramaj: | 90 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Abstract |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Da |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 80 Lei |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)