Lenjerie de pat din bumbac BLACK CUBE negru, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Bumbacul este cu siguranță un material clasic și cel mai răspândit pentru lenjeria de pat. Clienții îi apreciază excelentele caracteristici și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și evacuează excelent orice umezeală. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea ulterioară de călcare. Bumbacul, dovedit de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Negru
- Alb
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei spălați-o bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent adecvat pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, optați pentru un ciclu de centrifugare delicat
- Călcați lenjeria pe dos, pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru cuvertură 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Neagra |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Cuburi |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Retro, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi, Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)