Lenjerie de pat din bumbac BROWN LINE maro, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Cel mai răspândit și popular material pentru lenjerie de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și elimină foarte bine orice umiditate. Este potrivit pentru persoanele care transpiră mai mult în timpul nopții. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea ulterioară de călcare. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este blandă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Maro
- Negru
- Alb
Caracteristici
- Motiv modern cu dungi
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria trebuie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria de pat
- Spălați lenjeria separat, întoarsă pe dos și închisă
- Folosiți un detergent adecvat pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare blândă
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc husă pilotă 140 x 200 cm | 1 buc husă pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Maro |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Dungi |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)