Lenjerie de pat din bumbac Culoare gri, WHITE BOX
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Materialul cel mai răspândit și popular pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și prețul accesibil. Bumbacul este respirabil, moale și elimină foarte bine orice umiditate. Este potrivit deci și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea ulterioară de călcare. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din bumbac, care este delicată cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Gramaj: 130 g/m2
Culoare
- Gri
- Alb
Caracteristici
- Motiv patchwork cu stele și pătrate
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria trebuie călcată
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei spălați bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți centrifugarea delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului conform variantei alese
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Gri |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 130 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Stele |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Inchidere: | Nasturi |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)