Lenjerie de pat din bumbac DENYX alba buzunar hotelier
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Cea mai utilizată și cea mai larg răspândită țesătură pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe excelent orice umiditate. Este potrivit, așadar, și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Posibilul dezavantaj este faptul că se șifonează și necesită călcare ulterior. Bumbacul testat de-a lungul anilor este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 120 g/m2
Culoare
- Alb
Caracteristici
- Model monocromatic
- Închidere cu clapă hotel
- Recomandare spălare: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Lenjeria de pat se spală separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent adecvat pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți centrifugarea delicată
- Calcă lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de variația aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc față de plapumă 140 x 200 cm | 1 buc față de pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | 0710535826968 |
| Culoare: | Alb |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 120 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Tip plic hotel |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)