Lenjerie de pat din bumbac DENYX gri
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Un material constant și cel mai răspândit material pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și prețul accesibil. Bumbacul este respirabil, moale și evacuează excelent orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mult noaptea. Un posibil dezavantaj este faptul că se șifonează și necesită călcare. Bumbacul, verificat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 120 g/m2
Culoare
- Gri
Caracteristici
- Motiv modern și minimalist monocromatic
- Recomandat pentru spălare: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura de spălare recomandată: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat trebuie călcată
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria de pat bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent de spălat adecvat materialului și culorii lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos, pentru a evita deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă de pilotă 140 x 200 cm | 1 husă de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 husă de pilotă 140 x 220 cm | 1 husă de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 200 x 220 cm: 1 husă de pilotă 200 x 220 cm | 2 huse de pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Gri |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)