Lenjerie de pat din bumbac DENYX gri hotelova capsă
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Cel mai popular și materialul cel mai frecvent utilizat pentru lenjeriile de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și evacuează excelent orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea ulterioară a călcării. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din bumbac, care este delicat cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Gramaj: 120 g/m2
Culoare
- Gri
Caracteristici
- Motiv simplu
- Închidere tip hotel
- Recomandare de spălare: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Este necesar să călcați lenjeria de pat
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei de pat, spălați bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întoarsă pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și cromatica lenjeriei de pat
- După spălare, alegeți centrifugarea delicată
- Călcați lenjeria de pat pe dos pentru a evita deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | 0710535827088 |
| Culoare: | Gri |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Tip plic hotel |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)