Lenjerie de pat din bumbac FOREVER COLOURS galbenă
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Lenjerie de pat din bumbac realizată dintr-un amestec de 70% bumbac reciclat și 30% bumbac virgin BCI. Bumbacul reciclat ajută la conservarea resurselor naturale și dă o nouă viață materialelor textile deja folosite, în timp ce bumbacul virgin BCI provine dintr-o producție mai responsabilă în cadrul programului Better Cotton Initiative. Datorită acestei combinații, materialul este plăcut la atingere, respirabil și, în același timp, mai prietenos cu mediul înconjurător. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea ulterioară de a călca materialul.
Material
- 70% bumbac reciclat | 30% bumbac virgin BCI
Culoare
- Galbenă
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim 1 dată la 14 zile
- Sistem internațional de certificare OEKO-TEX Standard 100
- Fata de pernă este prevăzută cu buzunar de hotel
- Lenjeria pentru pilotă este prevăzută cu închidere olandeză cu pliuri
- Temperatura recomandată pentru spălare: 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Uscare în uscător: max. 60 °C
- Este necesar să călcați lenjeria
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria bine
- Spălați lenjeria separat, întotdeauna pe dos
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, selectați o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos, pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de alegerea variantei
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 husa pilotă 140 x 220 cm + 20 cm | 1 husa pernă 60 x 70 cm
- Lenjerie 220 x 260 cm: 1 husa pilotă 220 x 260 cm + 20 cm | 2 huse pernă 60 x 70 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Galben |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 220 cm, 220 x 260 cm |
| Dimensiuni perna: | 60 x 70 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Tip plic hotel, Inchidere olandeza |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 60 x 70 cm | 140 x 220 cm, 2 ks 60 x 70 cm | 220 x 260 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)