Lenjerie de pat din bumbac FOREVER COLOURS lila deschis
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Lenjerie de pat din bumbac dintr-un amestec de 70% bumbac reciclat și 30% bumbac virgin BCI. Bumbacul reciclat ajută la economisirea resurselor naturale și oferă o nouă viață materialelor textile deja folosite, în timp ce bumbacul virgin BCI provine dintr-o producție mai responsabilă în cadrul programului Better Cotton Initiative. Datorită acestei combinații, materialul este plăcut la atingere, respirabil și în același timp mai prietenos cu mediul înconjurător. Un posibil dezavantaj este necesitatea călcării din cauza încrețirii.
Material
- 70% bumbac reciclat | 30% bumbac virgin BCI
Culoare
- Violet deschis
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânală, maxim o dată la 14 zile
- Sistem internațional de certificare OEKO-TEX Standard 100
- Lenjeria pentru pernă este prevăzută cu pungă hotelieră
- Lenjeria pentru plapumă este prevăzută cu închidere olandeză cu pliuri
- Temperatura recomandată pentru spălare: 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Uscare în uscător: max. 60 °C
- Este necesară călcarea lenjeriei
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria de pat în mod riguros
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos
- Utilizați un detergent adecvat pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 220 x 260 cm: 1 husa pentru plapumă 220 x 260 cm + 20 cm | 2 huse pentru pernă 60 x 70 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | 8719023606701 |
| Culoare: | Violet |
| Dimensiuni pilota: | 220 x 260 cm |
| Dimensiuni perna: | 60 x 70 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Francez |
| Inchidere: | Tip plic hotel, Inchidere olandeza |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 2 ks 60 x 70 cm | 220 x 260 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)