Lenjerie de pat din bumbac GREEN LINE verde-galben, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Bumbacul este, cu siguranță, materialul principal și cel mai răspândit pentru lenjerii de pat. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe orice umiditate foarte bine. Este deci potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea călcării ulterioare. Bumbacul, dovedit de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Verde
- Galben
- Negru
- Gri
- Alb
Caracteristici
- Motiv modern cu dungi
- Recomandare pentru spălare: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Este necesară călcarea lenjeriei
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei spălați-o temeinic
- Lenjeria de pat trebuie spălată separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Galben, Verde |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Dungi |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)