Lenjerie de pat din bumbac GREYVO albastru cenusiu
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie din bumbac
Lenjeria de pat din bumbac este cu siguranță materialul cel mai popular și mai răspândit. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea la preț. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe excelent umezeala. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. O posibilă dezavantaj este că se șifonează și necesită călcare. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 80% bumbac | 20% microfibra - poliester
Culoare
- Gri
- Albastru
- Alb
Caracteristici
- Recomandat de spălat: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria trebuie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna întoarsă pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, selectați un ciclu de centrifugare delicat
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă plapumă 140 x 200 cm | 1 husă pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Gri, Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 80% bumbac | 20% microfibră - poliester |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Abstract |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Da |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)