Lenjerie de pat din bumbac HEART CHARM alba, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Cei mai populari și utilizați materiali pentru lenjerii de pat sunt cu siguranță din bumbac. Clienții apreciază proprietățile sale excelente și prețul accesibil. Bumbacul este respirabil, moale și elimină excelent orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult pe parcursul nopții. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea de a fi călcat. Bumbacul testat de-a lungul anilor este o fibră naturală obținută din bumbac, care este delicat cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Alb - off white
- Roșu
Caracteristici
- Recomandare spălare: în fiecare săptămână, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria trebuie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria de pat
- Spălați lenjeria de pat separat, întoarsă pe dos și încheiată
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți centrifugarea delicată
- Călcați lenjeria pe dos, pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de alegerea variantei
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Alb, Rosie |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Inima |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)