Lenjerie de pat din bumbac LITTLE DREAMER roz
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Lenjerie de pat din bumbac realizată dintr-un amestec de 70% bumbac reciclat și 30% bumbac virgin BCI. Bumbacul reciclat ajută la conservarea resurselor naturale și dă o nouă viață materialelor textile deja utilizate, în timp ce bumbacul virgin BCI provine dintr-o producție mai responsabilă în cadrul programului Better Cotton Initiative. Datorită acestei combinații, materialul este plăcut la atingere, respirabil și mai prietenos cu mediul înconjurător. Un posibil dezavantaj îl constituie șifonarea și necesitatea călcării ulterioare.
Material
- 70% bumbac reciclat | 30% bumbac virgin BCI
Culoare
- Roz
- Violet
- Galben
Caracteristici
- Recomandat pentru spălare: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Pilota pentru pernă este echipată cu un buzunar hotelier
- Pilota pentru pilotă este echipată cu închidere olandeză pe pli
- Temperatura de spălare recomandată: 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Uscare în uscător: max. 60 °C
- Lenjeria de pat este necesar să fie călcată
Relații practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei, spălați bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos
- Folosiți un detergent adecvat pentru material și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria de pat pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta selectată
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 buc. pilotă de 140 x 220 cm + 20 cm | 1 buc. pilotă pentru pernă de 60 x 70 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | 8719023543181 |
| Culoare: | Roz, Galben |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 60 x 70 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Greutate: | 1,11 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Flori |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Tip plic hotel, Inchidere olandeza |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 60 x 70 cm | 140 x 220 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)