Lenjerie de pat din bumbac PINK HEART CHARM alb, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Stabilitatea și cel mai răspândit material pentru lenjerie de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea în preț. Bumbacul este respirabil, moale și evacuează excelent orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este că se șifonează și necesită călcare. Bumbacul verificat de-a lungul anilor este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este delicată cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Alb - off white
- Roz
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maximum o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat trebuie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei, spălați-o temeinic
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și cu fermoarul închis
- Utilizați un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, selectați o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Alb, Roz |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Inima |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)