Lenjerie de pat din bumbac PLAIN BEAUTY verde
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie din bumbac
Lenjerie din bumbac dintr-un amestec de 70% bumbac reciclat și 30% bumbac virgin BCI. Bumbacul reciclat ajută la conservarea resurselor naturale și dă o nouă viață materialelor textile deja utilizate, în timp ce bumbacul virgin BCI provine dintr-o producție mai responsabilă în cadrul programului Better Cotton Initiative. Datorită acestei combinații, materialul este plăcut la atingere, respirabil și, în același timp, mai prietenos cu mediul înconjurător. Un posibil dezavantaj este șifonatul și necesitatea călcării.
Material
- 70% bumbac reciclat | 30% bumbac virgin BCI
Culoare
- Verde închis
Caracteristici
- Recomandare de spălare: săptămânal, maximum o dată la 14 zile
- Sistem internațional de certificare OEKO-TEX Standard 100
- Fața de pernă este dotată cu un buzunar hotelier
- Lenjeria de pilotă este dotată cu un sistem de închidere olandez pe pliuri
- Temperatura recomandată pentru spălare: 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Uscare în uscător: max. 60 °C
- Este necesar să călcați lenjeria
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Lenjeria de pat trebuie spălată separat, întotdeauna pe dos
- Utilizați un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria de pat pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 husă de pilotă 140 x 220 cm + 20 cm | 1 husă de pernă 60 x 70 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | 8719023464073 |
| Culoare: | Verde |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 60 x 70 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Inscrisuri, Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Tip plic hotel, Inchidere olandeza |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 60 x 70 cm | 140 x 220 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)