Lenjerie de pat din bumbac RINGO gri-bej
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerii de pat din bumbac
Unul dintre cele mai populare și utilizate materiale pentru lenjeriile de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe excelent orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este ca se șifonează și necesită călcat. Bumbacul testat de-a lungul anilor este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este delicată cu pielea întregului corp.
Material
- 80% bumbac | 20% microfibră - poliester
- Gramaj: 90 g/m2
Culoare
- Gri
- Bej
- Maro
Caracteristici
- Recomandat a se spăla: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Răduri practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria bine
- Lenjeria de pat se spală separat, întotdeauna pe dos și cu fermoarul închis
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Gri, Maro, Bej, Galben, Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 80% bumbac | 20% poliester |
| Gramaj: | 90 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Abstract |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)