Lenjerie de pat din muselin Moellin albastru inchis
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat muselină
Lenjeria de pat muselină din 100% bumbac este extrem de ușoară, aerisită și plăcută la atingere, ideală pentru lunile de vară și confort pe tot parcursul anului. Este realizată din fir natural de calitate cu structură deschisă a fibrelor, ceea ce asigură o respirabilitate ridicată și uscare rapidă. Datorită fineței sale, este potrivită și pentru pielea sensibilă. Nu necesită călcare, cu fiecare spălare devine mai moale și aspectul său natural încrețit se potrivește perfect cu stilul scandinav, boho și natural al interiorului.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 135 g/m2
Culoare
- Albastru închis
Caracteristici
- Specificații elegante monocromatice
- Spălatul recomandat: în fiecare săptămână, maximum o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 40 °C - 60 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat nu necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, lenjeria de pat ar trebui să fie spălată bine
- Lenjeria de pat se spală separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți centrifugarea delicată
- Lenjeria se calcă pe dos, astfel preveniți deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Vara, Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)