Lenjerie de pat din microfibra CALITHRA verde deschis
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din microfibra
O alegere bună pentru alergici, copii mici sau persoane cu probleme respiratorii este lenjeria de pat din microfibra. Țesătura densă din poliester se caracterizează prin finețe, căldură și stabilitate dimensională. Se remarcă și prin structura sa plăcută, finețea, și în plus, nu se șifonează. Dacă preferați ușurința în întreținere, căldura și atingerea delicată, atunci microfibra este ideală pentru dumneavoastră.
Material
- 100% microfibra - poliester
- Gramaj: 95 g/m2
Culoare
- Verde
- Roz
- Alb
- Bej
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, minim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți detergent potrivit materialului și culorii lenjeriei
- După spălare, alegeți un ciclu de centrifugare delicat
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc. față de pilotă 140 x 200 cm | 1 buc. față de pernă 70 x 80 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din microfibra |
|---|---|
| EAN: | 5906679801700 |
| Culoare: | Verde |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 80 cm |
| Material: | Microfibră - poliester |
| Gramaj: | 95 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,9 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Flori |
| Stil lenjerie de pat: | Rural, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Da |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 80 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)