Lenjerie de pat din microfibra EMBROSA svetle hnedé
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din microfibra
O alegere bună pentru alergici, copii mici sau persoane cu probleme respiratorii este lenjeria de pat din microfibra. Țesătura densă din poliester se caracterizează prin delicatețe, căldură și menținerea formei. Se remarcă de asemenea prin structura sa plăcută, finețe, și nu se șifonează. Dacă preferați întreținerea ușoară, căldura și o atingere delicată, atunci microfibra este pentru dumneavoastră.
Material
- 100% microfibra - poliester
- Greutate: 95 g/m2
Culoare
- Maro deschis
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, minim 1 dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu este necesar să fie călcată
Răduri practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria de pat bine
- Lenjeria de pat trebuie spălată separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent adecvat pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți centrifugarea delicată
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 80 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din microfibra |
|---|---|
| EAN: | 5902311494415 |
| Culoare: | Maro |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 80 cm |
| Material: | Microfibră - poliester |
| Gramaj: | 95 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,9 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Flori |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 80 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)