Lenjerie de pat din microfibra MAICAN albastru inchis
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din microfibra
O alegere bună pentru alergici, copiii mici sau persoanele cu probleme respiratorii este lenjeria de pat din microfibra. Țesătura din poliester, dens împletită, se remarcă prin finețe, căldură și stabilitate dimensională. De asemenea, se distinge prin structura sa plăcută, delicatețe și, în plus, nu se șifonează. Dacă preferați întreținerea ușoară, căldura și atingerea delicată, atunci microfibra este creată pentru dvs.
Material
- 100% microfibra - poliester
- Greutate: 95 g/m2
Culoare
- Albastru
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, cel puțin 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Lenjeria de pat se spală separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Utilizați un detergent adecvat pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți stoarcerea delicată
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru cuvertură de 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă de 70 x 80 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din microfibra |
|---|---|
| EAN: | 5906679803483 |
| Culoare: | Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 80 cm |
| Material: | Microfibră - poliester |
| Gramaj: | 95 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,9 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Ornamente, Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Oriental |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 80 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)