Lenjerie de pat din microfibra RUFFORA verde-gri
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din microfibra
O alegere bună pentru alergici, copii mici sau persoane cu probleme respiratorii este lenjeria de pat din microfibra. Țesătura densă din poliester se caracterizează prin finețe, căldură și stabilitate a formei. De asemenea, se remarcă prin structura plăcută, delicatețea și, în plus, nu se șifonează. Dacă preferați o întreținere ușoară, căldură și atingerea delicată, atunci microfibra este creată special pentru voi.
Material
- 100% microfibra - poliester
- Greutate: 95 g/m2
Culoare
- Verde închis
- Gri
Caracteristici
- Curățare recomandată: săptămânal, minim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria cu atenție
- Lenjeria se spală separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți detergent potrivit pentru material și culoarea lenjeriei
- Alegeți o centrifugare delicată după spălare
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 80 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din microfibra |
|---|---|
| EAN: | 5902311494897 |
| Culoare: | Gri, Verde |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 80 cm |
| Material: | Microfibră - poliester |
| Gramaj: | 95 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,9 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Da |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 80 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)