Lenjerie de pat din polibumbac NOAPTEA CERULUI POLY albastra
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din poli-bumbac
Lenjeria de pat din poli-bumbac este o alegere populară pentru utilizarea zilnică datorită compoziției sale practice. Combină bumbacul natural cu poliesterul, oferind astfel un contact plăcut la atingere, o bună respirabilitate și, în același timp, o rezistență mai mare și o durată de viață mai lungă. Un alt avantaj este întreținerea ușoară – lenjeria se usucă rapid și datorită șifonării reduse nu necesită călcare.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibra - poliester
- Greutate: 105 g/m2
Culoare
- Albastru
- Alb
Caracteristici
- Recomandat: spălare săptămânală, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată la spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Nu este necesară călcarea lenjeriei
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria de pat
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, scoateți imediat din mașina de spălat și scuturați bine
- Uscare la uscător la temperatură scăzută
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilota 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 140 x 220 cm: 1 husă pentru pilota 140 x 220 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din policoton |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Stele, Craciun |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)