Lenjerie de pat din polibumbac NOAPTEA CERULUI POLY turcoaz
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din policoton
Lenjeria de pat din policoton este o alegere populară pentru utilizarea zilnică datorită compoziției sale practice. Combină bumbacul natural cu poliesterul, oferind un contact plăcut, o bună respirabilitate și, în același timp, o rezistență mai mare și o durată de viață mai lungă. Un alt avantaj este întreținerea ușoară – lenjeria se usucă rapid și datorită cutelor reduse nu este necesar să fie călcată.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibra - poliester
- Greutate: 105 g/m2
Culoare
- Turcoaz
- Alb
Caracteristici
- Întreținere recomandată: săptămânal, maximum o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Recomandări practice
- Spălați lenjeria temeinic înainte de prima utilizare
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, scoateți-o imediat din mașină și scuturați-o bine
- Uscare în uscător la temperatură scăzută
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc husa pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 buc față de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 buc husa pentru pilotă 140 x 220 cm | 1 buc față de pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din policoton |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Turcoaz |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Stele, Craciun |
| Stil lenjerie de pat: | Modern, Pentru copii |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)