Lenjerie de pat din polibumbac STREET LOVE POLY gri
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac-poliester
Lenjeria de pat din bumbac-poliester este o alegere populară pentru utilizarea zilnică datorită compoziției sale practice. Combină bumbacul natural cu poliesterul, oferind o atingere plăcută, o bună respirabilitate și, în același timp, durabilitate superioară și o viață mai lungă. Un alt avantaj este întreținerea ușoară – lenjeria se usucă rapid și datorită rezistenței la șifonare nu necesită călcare.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibra - poliester
- Greutate: 105 g/m2
Culoare
- Gri
- Roz
- Roșu
- Negru
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Temperatură recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria de pat
- Spălați separat lenjeria de pat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei de pat
- După spălare, scoateți imediat din mașină și scuturați bine
- Uscare în uscător la temperatură redusă
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 husă pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 140 x 220 cm: 1 husă pilotă 140 x 220 cm | 1 husă pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 200 x 220 cm: 1 husă pilotă 200 x 220 cm | 2 huse pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din policoton |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Gri, Roz, Rosie |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Inima, De Valentine’s Day |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)