Lenjerie de pat din bumbac luminoasa pentru patut MAGIC STARS albastru
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Materialul clasic și cel mai răspândit pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe excelent orice umiditate. Este potrivit, așadar, și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea ulterioară de călcare. Bumbacul verificat de-a lungul anilor este o fibră naturală obținută din bumbac, care este delicată cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac bio
Culoare
- Albastru
- Alb
- Gri
Caracteristici
- Stelele mari de pe lenjerie strălucesc în întuneric
- Certificat Oeko-Tex Standard 100
- Recomandare spălare: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 40 - 60 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Spălați lenjeria separat, întoarsă pe dos și mereu încheiată
- Utilizați un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului conform variantei alese
- Lenjerie 100 x 135 cm: 1 husă pentru plapumă 100 x 135 cm | 1 husă pentru pernă 40 x 60 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat stralucitoare |
|---|---|
| EAN: | 4251797401426 |
| Culoare: | Alb, Gri, Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 100 x 135 cm |
| Dimensiuni perna: | 40 x 60 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 - 60 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Animale |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Doua fete: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 40 x 60 cm | 100 x 135 cm |
| Pret: | Leftine pana la 80 Lei |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)