PROMOTIE Canapea extensibila de colt ZENOVA 220x140 cm, reversibila calitatea II PAROS 05
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Materialul canapelei
- Cadru: PAL, lemn masiv
- Husă: Paros 05
- Culoarea husei: Gri deschis
- Compoziția husei: 100% Poliester
- Materialul husei: Țesătură velur
- Rezistență la abraziune (Martindale): 50 000
- Tipul șezutului: Umplutură din spumă
- Tipul spumei: Spumă poliuretanică T30
- Picioare: Plastic
Canapeaua este acoperită cu țesătura Paros, care are o textură plăcută la atingere, cu o senzație de pluș și o rezistență ridicată la abraziune. Șezuturile sunt formate din spumă poliuretanică elastică, care asigură o ședere confortabilă. Construcția este realizată dintr-o placă de PAL solidă completată cu lemn masiv.
Dimensiunile canapelei
- Specificații: Canapea colțară
- Colț: Universal
- Lățime: 220 cm
- Adâncime: 140 cm
- Înălțime: 85 cm
- Înălțimea șezutului: 37 cm
- Adâncimea șezutului: 71 cm
- Suprafață de dormit: 130 x 200 cm
Echipare
- Spațiu de depozitare: Da (sub partea de șezut a canapelei)
- Transformare în pat: Da
- Perne de suport libere: 3 buc
- Perne decorative: 2 buc
Livrată demontată.
Notă: Decorul de PAL din interiorul canapelei poate diferi de fotografia produsului.
Paros
Țesătura plăcută la atingere Paros se încadrează în categoria țesăturilor plușate cu o structură regulată. Fabricată din 100% poliester, care conferă materialului rezistență și durabilitate. Suprafața catifelată se curăță ușor folosind soluții speciale pentru mobilier tapițat. Datorită proprietăților sale funcționale, este utilizată ca țesătură de tapițerie pentru fotolii, paturi tapițate sau canapele. Un parametru important al țesăturilor utilizate este rezistența și rezistența la abraziune, așa-numitul test Martindale. În condiții de laborator, aceasta înseamnă că după un anumit număr de cicluri, materialul prezintă semne de uzură. Cu cât numărul este mai mare, cu atât mai bine. Țesătura Paros se mândrește cu un număr de 50.000 de cicluri. Țesăturile obișnuite din gospodărie au în jur de 20.000 de cicluri.
Parametri suplimentari
| Categorie: | A doua sanss mobilierului deteriorat |
|---|---|
| Culoare: | Gri |
| Latime: | 220 cm |
| Inaltime: | 85 cm |
| Adancime: | 140 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit: | 130 x 200 cm |
| Marime: | Tripla |
| Picioare: | Cu picioare |
| Spatiu de depozitare: | Cu spatiu de depozitare |
| Varianta de colt: | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Adancime scaun: | 71 cm |
| Capacitate de incarcare: | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Cotiere: | Cu cotiere |
| Desfasurare: | Extensibila |
| Forma mobilierului: | Cu colt |
| Inaltimea Scaunului: | 37 cm |
| Materialul Husei: | Tesatura |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)