Lenjerie de pat creponata DENYX gri
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat krep
Material practic, care se evidențiază prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără necesitatea călcării. Krepul este un material ideal pentru copii și adulți în orice sezon. În timpul iernii încălzește, iar vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru alergici. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața tipic încrețită. Suprafața ondulată este obținută printr-o prelucrare delicată a bumbacului, păstrând pe deplin caracteristicile sale.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 130 g/m2
Culoare
- Gri
Caracteristici
- Model monocrom
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura de spălare recomandată: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei de pat spălați bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei de pat
- După spălare alegeți un ciclu de centrifugare delicat
Conținutul pachetului
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 husă de plapumă 140 x 200 cm | 1 față de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 140 x 220 cm: 1 husă de plapumă 140 x 220 cm | 1 față de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 200 x 220 cm: 1 husă de plapumă 200 x 220 cm | 2 fețe de pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Gri |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 130 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)