Lenjerie de pat creponata DENYX gri buzunar hoteliera
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat krep
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca și bumbacul, fără a necesita călcare. Krepul este un material ideal pentru copii și adulți în orice anotimp. Iarna încălzește și vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Întreținerea ușoară, capacitatea de absorbție, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața tipic încrețită. Suprafața ondulată este obținută printr-o prelucrare delicată a bumbacului, păstrându-se complet caracteristicile sale.
Material
- 100% bumbac
- Gramaj: 130 g/m2
Culoare
- Gri
Caracteristici
- Motiv unicolor
- Închidere buzunar hotelier
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim de 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei de pat, spălați-o temeinic
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent adecvat pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, selectați centrifugarea delicată
Conținutul pachetului
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | 0710535827026 |
| Culoare: | Gri |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 130 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Tip plic hotel |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)